Świat

Kolejne kraje chcą przełożenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Organizacja Igrzysk Olimpijskich w Tokio w pierwotnie zaplanowanym terminie stoi pod coraz większym znakiem zapytania. Po tym, jak o przełożenie imprezy zaapelowali Hiszpanie, podobne stanowisko zajęli Holendrzy i Francuzi.

Najważniejsze sportowe wydarzenie czterolecia odbyć się ma w dniach 24 lipca – 9 sierpnia. Mimo epidemii koronawirusa, która ogarnia cały świat póki co Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie bierze pod uwagę zmiany tego terminu. Swoje niezadowolenie tym faktem wyraża jednak coraz więcej krajów.

Przed kilkoma dniami o przesunięcie IO zaapelowali Hiszpanie. Teraz podobne stanowisko zajęli przedstawiciele dwóch innych nacji: Francuzi i Holendrzy. Związek kolarski w Kraju Tulipanów (KNWU) w specjalnym komunikacie przekazał, iż organizację igrzysk w obecnej sytuacji uważa za “nierozsądną i nieodpowiedzialną”. Francuski minister zdrowia, Olivier Veran stwierdził z kolei, że choć nie w jego mocy jest apelowanie o zmianę terminu, zalecał będzie sportowcom pozostanie w kraju.

MKOL póki co zapowiada, że będzie stosować się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Przełożenie igrzysk wydaje się jednak być wariantem poważnie branym pod uwagę.

To Top