Świat

Fabian Cancellara: “Tom Boonen powrotem na szosę może zniszczyć swoją legendę”

Tom Boonen
Tom Boonen / fot. Deceuninck - Quick Step

Tom Boonen w ubiegłym tygodniu ogłosił, że bierze pod uwagę powrót do zawodowego peletonu. Zdaniem jego wielkiego rywala sprzed lat – Fabiana Cancellary taka decyzja mogłaby prędzej zaszkodzić Belgowi, niż mu w czymkolwiek pomóc. “Może zniszczyć swoją legendę” – ocenił.

“Tornado Tom”, który w październiku ubiegłego roku skończył 39 lat ma na koncie m.in. tytuł mistrza świata (2005), cztery triumfy w Paryż-Roubaix (2005, 2008, 2009, 2012) i trzy w Ronde Van Vlaanderen (2005, 2006, 2012). Profesjonalną karierę zakończył oficjalnie po “Piekle Północy” 2017, lecz jak wyznał w rodzimej telewizji czuje, że wciąż byłby w stanie poradzić sobie w zawodowym peletonie.

Media błyskawicznie podchwyciły temat i zaczęły trąbić o tym, że Boonen może wkrótce ponownie stanąć do walki w ukochanych przez siebie, północnych klasykach. Według Fabiana Cancellary, innej sławy kolarstwa, powrót może jednak nie być najlepszym pomysłem.

“Jeżeli Tom chce to zrobić, widocznie ma powód. Gdyby wrócił na szosę, mógłby zniszczyć swoją legendę. Ja sam podczas krótkiej przejażdżki potrafiłem wygenerować 1520 watów, ale nie mam zamiaru wracać” – mówił “Spartakus”, który pożegnał się z zawodowym kolarstwem po sezonie 2016.

To Top