Świat

Tiesj Benoot: “Gdybyśmy mieli przenieść się na Zwifta – kończę karierę”

Tiesj Benoot
Tiesj Benoot / fot. Tiesj Benoot

Tiesj Benoot (Team Sunweb) przyznał w rozmowie ze “Sporzą”, że nie wyobraża sobie by kolarstwo, nawet w obliczu epidemii koronawirusa przeniosło się do świata wirtualnego. “Gdybym tak się stało – kończę karierę” – zadeklarował.

26-latek, który tej wiosny sygnalizował bardzo wysoką formę (był drugi w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea wygrywając po drodze jeden z etapów, a dwa kolejne kończąc na podium) aktualnie, podobnie jak wielu kolegów nie wie, do jakich wyścigów powinien się przygotowywać. “Zastanawiam się, czy w tym sezonie w ogóle będziemy się ścigać” – stwierdził.

Póki co jego myśli wybiegają ku Tour de France. Wobec szalejącej epidemii nie wiadomo jednak, czy wyścig w ogóle się odbędzie. “Jeżeli będzie trzeba, mogę się ścigać nawet bez publiczności. To i tak o wiele lepsze, niż jazda na Zwifcie” – mówił.

“Gdybyśmy mieli ścigać się na Zwifcie – kończę karierę. Straciłbym wszystko to, co skłoniło mnie do uprawiania kolarstwa: krajobrazy, grupę, heroizm… tego tam nie ma” – podsumował.

To Top