Świat

Włoska federacja odradza zawodowcom szosowe treningi

Peleton podczas Tour de France
Peleton podczas Tour de France / fot. ASO / Pauline Ballet

Włoski Związek Kolarski (FCI) razem z tamtejszym Związkiem Kolarzy zaapelowały do zawodowców by ci, mimo braku rządowego zakazu powstrzymali się od treningów poza domem.

W Italii, mimo objęcia całego kraju “czerwoną strefą”, czyli ścisłą kwarantanną dotąd zawodowi kolarze mogli normalnie trenować, o ile nie robili tego w grupach. Nieustannie pogarszająca się sytuacja sprawiła jednak, że tamtejsza federacja podjęła decyzję o wystosowaniu, wraz ze związkiem kolarzy zawodowych apelu o pozostanie w domach.

“W tych trudnych czasach każdy musi wykazać się odpowiedzialnością. Oczywiście, nie mogę być zadowolony z tego, jak wygląda sytuacja, ale najważniejsze jest zdrowie. Nie tylko nasze, ale również naszych rodzin” – komentował selekcjoner kadry, Davide Cassani.

Apel wciąż pozostaje jedynie apelem, ale odwołanie do społecznej odpowiedzialności może sprawić, że zawodnicy pozostaną w swoich domach. Wielu z nich już wcześniej apelowało z resztą za pośrednictwem kanałów społecznościowych, by zachowywać w obliczu epidemii stosowne zasady bezpieczeństwa.

To Top