Świat

Santini będzie produkować maseczki ochronne

Produkująca odzież rowerową firma Santini SMS – dostawca strojów m.in. dla Trek-Segafredo ogłosił, że z uwagi na okoliczności zmienia profil i od 23 marca produkować będzie maseczki ochronne.

Mogąca się pochwalić 55-letnią historią firma swoją siedzibę ma w najmocniej dotkniętej koronawirusem Lombardii. To tam doszło do 65% wszystkich śmiertelnych przypadków zarażeń, a z uwagi na niedostatki sprzętu wielu nosicieli jest także wśród przedstawicieli służby zdrowia.

Z uwagi na dramatyczną sytuację tak regionu, jak i całego kraju, Santini porzuca chwilowo produkcję odzieży rowerowej i w całości “przerzuca się” na produkcję maseczek ochronnych. Jak informuje serwis “Spaziociclismo” aktualnie pierwsze egzemplarze znajdują się w fazie testów. Jeżeli przejdą je pomyślnie, od 23 marca firma zacznie pracę pełną parą.

Według zapewnień, będzie w stanie produkować około 10 tysięcy maseczek dziennie. W pierwszej kolejności trafią one do szpitali w Lombardii.

W całych Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już niemal trzy tysiące osób. Zakażonych jest ponad 35 tysięcy (stan na 19 marca, godzinę 12:00).

To Top