Hyde park

TOP 5 piosenek kolarskich – odsłona druga

Pod koniec listopada opublikowaliśmy w naszym serwisie subiektywny ranking piosenek o tematyce kolarskiej. Liczył on jednak zaledwie pięć pozycji – zdecydowanie zbyt mało, by zawrzeć wszystkie perełki. Publikujemy więc kolejne zestawienie.

Tym razem zrezygnujemy jednak z systemu rankingowego, a postanowiliśmy wybrać po prostu kolejne pięć utworów, które nawiązują do tematyki kolarskiej i nie wywołują bólu uszu. Miłej zabawy!

Lech Janerka – Rower

Piosenka walczyła o miejsce w poprzednim zestawieniu i choć ostatecznie się nie zmieściła, na pewno zasługuje na wyróżnienie. Do tego ten teledysk, który swego czasu zdobywał nagrody na festiwalach i fakt, że piosenka często była przerabiana, bazując na skojarzeniach “pedałowania” z homoseksualizmem…

Fair Weather Friends – Love Won`t Make It Easier

Wasza reakcja to pewnie “Eee…?”. No i w sumie słusznie, bo nie jest to zbyt znany utwór, ale całkiem sympatyczny i w dodatku – polski! Swoje robi też utrzymany w klimacie retro wideoklip.

Katie Melua – Nine Million Bicycles

Kompletnie inny klimat, niż pozostałe nasze propozycje – spokojna, eteryczna melodia, która (sami się zdziwiliśmy) ma już jedenaście lat! Takie utwory się jednak nie starzeją…

Kurt Schneider – Cheap Thrills

Oryginał w wykonaniu Sii zna każdy, ale tę wersję – już niekoniecznie. Spodziewaliście się, że można zagrać ten utwór wyłącznie przy wykorzystaniu roweru? Ano właśnie.

Red Hot Chilli Peppers – Bicycle Song

Teoretycznie to “rowerowa piosenka”, ale w rzeczywistości tekst jest o czymś… zupełnie innym. Tak czy inaczej – to bardzo przyjemny utwór, trochę zapomniany pośród innych wypuszczonych przez RHCP. Z pewnością umilić może niejeden trening.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top