Świat

Paryż-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege i Strzała Walońska odwołane

Paryż-Roubaix
Paryż-Roubaix / fot. ASO

Organizator Paryż-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege i Strzała Walońska odwołane – ASO poinformował, że wyścigi zostają odwołane. Póki co nie wiadomo, czy w sezonie 2020 w ogóle się odbędą.

Anulowanie “Piekła Północy”, które odbyć miało się 12 kwietnia wisiało w powietrzu od dłuższego czasu. ASO sygnalizowała już wcześniej, że przygotowanie się do tej imprezy w warunkach zagrożenia koronawirusem i związanych z nim obostrzeń będzie niemalże niemożliwe. Jednocześnie wydawało się jednak, że do klasyków ardeńskich – Strzały Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege pozostało na tyle dużo czasu, by decyzję dotyczącą ich przyszłości odłożyć jeszcze w czasie.

Organizatorzy postanowili jednak nie czekać i już teraz ustalili, że żadna z wymienionych imprez nie odbędzie się w planowym terminie. “Nie sądzę, aby w kwietniu wiele się zmieniło, więc taka decyzja ma sens” – argumentował szefujący ASO Cristian Prudhomme.

Strzała Walońska miała się odbyć 22 kwietnia, zaś L-B-L – cztery dni później. Póki co nie wiadomo, czy imprezy te i “Piekło Północy” w ogóle się w 2020 roku odbędą. Na przyszły wtorek UCI zaplanowała spotkanie, którego celem ma być znalezienie miejsca w kalendarzu dla wszystkich odwołanych wyścigów.

To Top