Świat

Greg Van Avermaet: “Teraz celami są Tour de France i igrzyska olimpijskie”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg Van Avermaet (CCC Team) przyznał, że wobec zagrożenia koronawirusem optymistycznym dla niego scenariuszem będzie powrót do rywalizacji na przełomie maja i czerwca. Zapowiedział także, iż jego nowym celem stają się igrzyska olimpijskie i Tour de France.

Lider polskiej formacji u progu sezonu był niezwykle zmotywowany, po niezłym, lecz pozbawionym błysku 2019 roku chcąc odegrać główną rolę w kampanii północnych klasyków. Jego forma podczas Volta ao Algarve zwiastowała, że szanse na to są naprawdę duże, lecz marzenia o zwycięstwach na brukach pokrzyżował koronawirus, z powodu którego nie odbędą się niemal wszystkie najistotniejsze wyścigi.

Mając świadomość, że życie nie powróci zbyt szybko do swojego standardowego biegu, Van Avermaet porzucił marzenia o sukcesach wiosną i postanowił skupić się na tym, co czeka go w drugiej części sezonu. “Jest mi niesamowicie przykro, bo robiłem wszystko, by odpowiednio się przygotować i wszystko poszło na marne. Zmieniłem jednak myślenie: teraz celami są Tour de France i igrzyska olimpijskie” – zapowiedział w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”.

Jednocześnie złoty medalista z Rio de Janeiro ma nadzieję, że choć część odwołanych imprez będzie mogła się odbyć jesienią. “Moim idealnym scenariuszem jest to, byśmy wtedy poczuli trochę wiosny. Gdybyśmy mogli w ciągu, powiedzmy, trzech tygodni ścigać się w czterech lub pięciu klasykach… chciałbym tego” – stwierdził.

(fot. CCC Team)

To Top