Świat

Igrzyska olimpijskie mogą zostać przełożone. “Będziemy działać zgodnie z zaleceniami WHO”

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach przyznał, że bierze pod uwagę możliwość przesunięcia terminu igrzysk w Tokio. “Obecna pandemia stwarza poważne problemy w kwestii kwalifikacji do imprezy” – ocenił.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem świat sportu niemal całkowicie się zatrzymał. To, w połączeniu z faktem ze do startu IO pozostało zaledwie parę miesięcy sprawia, że w przypadku wielu dyscyplin (m.in. kolarstwa górskiego) zaburzony został system kwalifikacji. Póki co to właśnie ten czynnik daje Bachowi najwięcej do myślenia.

“Obecna pandemia stwarza poważne problemy w kwestii kwalifikacji do imprezy. Będziemy musieli reagować bardzo elastycznie” – stwierdził szef MKOl-u w rozmowie z telewizją ARD. Nie wykluczył również zmiany terminu imprezy. W tym przypadku Komitet ma ściśle współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i korzystać z jej zaleceń.

W przypadku kolarstwa wciąż otwarte pozostają kwalifikacje w MTB. Znane są już kwoty startowe w konkurencjach szosowych oraz na torze.

(fot. MKOl)

To Top