Świat

Paryż-Nicea 2020: Tiesj Benoot wygrał szósty etap

Tiesj Benoot
Tiesj Benoot / fot. Tiesj Benoot

Tiesj Benoot (Team Sunweb) wygrał szósty etap Paryż-Nicea. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe).

161-kilometrowy odcinek z Sorgues do Apt odbywał się w cieniu zamieszania, jakie rozgorzało wokół wyścigu w godzinach porannych. Z udziału w nim wycofała się ekipa Bahrain-McLaren, a już w trakcie trwania etapu pojawiła się informacja, że francuski rząd zakazuje zgromadzeń większych, niż te liczące sto osób.

Klasyfikowany jako górski, lecz tak naprawdę – niezbyt wymagający odcinek w teorii mógł sprzyjać ucieczkom, lecz wobec nerwowej atmosfery wokół wyścigu i możliwości anulowania go w każdej chwili był jedną wielką gonitwą o każdą sekundę.

źr. La Flamme Rouge

Zgodnie z przewidywaniami, sytuacja na trasie zmieniała się dynamicznie. Szarżę po etap przypuścił Romain Bardet (AG2R La Mondiale), lecz szybko musiał spasować. Swoich sił próbował też Soren Kragh Andersen (Team Sunweb), a najdłużej na czele utrzymał się jego kompan z drużyny, Tiesj Benoot. 4 kilometry przed metą miał wciąż 35 sekund przewagi.

Belg zdołał obronić się przed atakami grupki faworytów i na metę wjechał samotnie. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe), mimo kraksy w której leżał w końcówce.

To Top