Świat

Dwars door Vlaanderen odwołany

Dwars door Vlaanderen
Dwars door Vlaanderen / fot. Photonews

Wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zostały w Belgii do 3 kwietnia odwołane. Oznacza to, że do anulowanych już wcześniej wyścigów dołącza kolejny: Dwars door Vlaanderen, zaplanowany na 1 kwietnia.

Świat (nie tylko sportu) w obliczu zagrożenia koronawirusem staje w miejscu. Rosnąca liczba zakażeń dotyczy także Belgii, gdzie rząd powziął nadzwyczajne środki ostrożności. W czwartek poinformowano o anulowaniu wszelkiej publicznej aktywności do 31 marca, a jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem wydłużono ten okres o trzy kolejne dni.

Oznacza to, że z kolarskiego kalendarza wypadnie kolejny północny klasyk kategorii World Tour – Dwars door Vlaanderen. Wobec wcześniejszych ustaleń odwołane zostały w Belgii trzy inne imprezy najwyższego szczebla: Driedaagse Brugge De Panne (25 marca), E3 BinckBank Classic (27) i Gandawa-Wevelgem (29).

Niewiadomą jest, jaki los czeka Ronde Van Vlaanderen, który zaplanowany jest na 4 kwietnia. W teorii rządowe uchwały nie zakazują tego, by monument się odbył, lecz wątpliwym jest, by do tego czasu sytuacja na tyle się poprawiła, aby wyścig rozegrany został bez kontrowersji.

To Top