Świat

Volta a Catalunya odwołany

Volta a Catalunya
Volta a Catalunya / fot. ASO

Kolejny wyścig etapowy World Touru – Volta a Catalunya został odwołany. Jak donosi serwis “Spaziociclismo”, część drużyn otrzymała już od organizatora oficjalną informację w tej sprawie. Na starcie imprezy stanąć miało dwóch Polaków – Rafał Majka i Paweł Polański. Po godzinie 17:00 organizatorzy potwierdzili w komunikacie przesunięcie imprezy.

Hiszpańska impreza miała się odbyć w dniach 23-29 marca. Wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa i paraliżu, jaki dotyka Półwysep Iberyjski (w całym kraju zakażonych jest ponad dwa tysiące osób) oraz związanych z tym obostrzeń ze strony rządu (zakaz organizacji imprez masowych) podjęto trudną, lecz jak się wydaje – jedyną słuszną decyzję.

Włoski “Spaziociclismo” informuje, że część drużyn otrzymała już komunikat w sprawie odwołania wyścigu. Mediom przekazany został on w godzinach popołudniowych.

Tegoroczna odsłona Volta a Catalunya miała być jubileuszową, setną w historii. Fakt ten oraz chęć jego należytego uczczenia może (choć nie musi) być dodatkowym czynnikiem przemawiającym za odwołaniem imprezy. Nawet, gdyby doszła ona do skutku, ewentualna lista startowa pozostawałaby zagadką. Według “Spazio”, jedna z drużyn podjęła już wcześniej decyzję, że bez względu na decyzję organizatorów do Hiszpanii nie pojedzie.

Występ w etapówce w swoim kalendarzu startów sygnalizowali Rafał Majka i Paweł Poljański (BORA-hansgrohe).

To Top