Świat

Fernando Gaviria ze zdiagnozowanym koronawirusem

Fernando Gaviria
Foto LaPresse - Massimo Paolone 26 Febbraio 2020 Dubai (Emirati Arabi Uniti) Sport Ciclismo UAE Tour 2020 - Tappa 4 Emirates NBD - Da Zabeel Park a Dubai City Walk - 173 km Nella foto: GAVIRIA RENDON Fernando Photo LaPresse - Massimo Paolone February 26, 2020 Dubai (United Arab Emirates) Sport Cycling UAE Tour 2020 - Emirates NBD Stage 4 - From Zabeel Park to Dubai City Walk - 107,50 miles In the pic: GAVIRIA RENDON Fernando

Jak poinformowali dziennikarze belgijskiego “Het Laaste Nieuws”, powołując się na własne źródła, jednym z kolarzy u których podczas przerwanego UAE Tour wykryto koronawirusa jest Fernando Gaviria. Kolumbijczyk potwierdził te informacje w nagraniu wideo.

Przypomnijmy: wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został przerwany, a następnie odwołany z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Wszyscy zawodnicy i członkowie ekip zostali przebadani, a te zespoły, w których wyniki były w stu procentach negatywne wróciły po kilku dniach do Europy.

Na miejscu pozostały zespoły w których, według medialnych doniesień, wykryto przypadki koronawirusa. Były to: UAE Team Emirates, Groupama-FDJ, Cofidis oraz Gazprom-RusVelo. Według “La Gazzetta dello Sport” wykryto łącznie 12 zakażeń, z czego cztery – wśród kolarzy. Włosi ujawnili przy tym ich narodowości: byli to Włoch, Kolumbijczyk i dwóch Rosjan.

Jeszcze tego samego dnia w rosyjskich mediach pojawiła się informacja, że jednym z zakażonych jest Nikola Boev. Zagadką pozostawała tożsamość pozostałych zawodników, choć w jednym przypadku można było domyślać się, o kogo chodzi. Jedynym Kolumbijczykiem we wszystkich czterech drużynach objętych przedłużoną kwarantanną był Fernando Gaviria. Brakowało w tej kwestii jednak jakiegokolwiek potwierdzenia.

Czwartkowe wydanie “Het Laaste Nieuws” informuje, powołując się na własne źródła, że faktycznie jednym z zakażonych był sprinter UAE Team. Jak czytamy, od dwóch tygodni przebywa w szpitalu, z czego jest bardzo niezadowolony. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że miał jedynie łagodne objawy: gorączka towarzyszyła mu “zaledwie” przez sześć godzin. Gaviria potwierdził te informacje w nagraniu wideo.

W ZEA pozostały “pod kluczem” już tylko dwie drużyny: UAE Team oraz Gazprom. Póki co nie wiadomo, kiedy zostaną zwolnione.

To Top