Świat

Giro d’Italia zostanie przeniesione? “Możliwa jest inna data”

Giro d'Italia
Giro d'Giro d'Italia / fot. RCS Sports

Mauro Vegni – szef RCS Sports, organizatora Giro d’Italia poinformował, że możliwa jest zmiana terminu rozpoczęcia wyścigu. Wszystko przez koronawirusa, który paraliżuje (nie tylko kolarską) Europę.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń w całej Europie podejmowane są nadzwyczajne środki. Węgrzy zdecydowali się na wprowadzenie w swoim kraju stanu wyjątkowego co jest o tyle niepokojące, że za niecałe dwa miesiące (9 maja) ma się w ich kraju wystartować Corsa Rosa. To, w połączeniu z faktem, że całe Włochy znajdują się obecnie pod przymusową kwarantanną sprawia, iż to, czy pierwszy Grand Tour sezonu w ogóle się odbędzie staje pod wielkim znakiem zapytania.

Swoich obaw nie kryje już nawet szef firmy-organizatora imprezy, mauro Vegni. “Poczekamy przez ten miesiąc by zobaczyć, co się stanie. Moim zdaniem cały rok będzie odmieniony” – mówił, cytowany przez włoską agencję “Adnkronos” podkreślając, że obecnie “harmonogram wszystkich dyscyplin jest trudną układanką”.

“Oczywistym jest, że spróbujemy uratować otwarcie Giro, ale możliwa jest również inna data” – dodał. Póki co pozostaje nam jednak czekać na rozwój wypadków…

To Top