Polska

Tour de Normandie odwołany

Paweł Franczak
Paweł Franczak, fot. Voster-ATS

Organizatorzy zaplanowanego na ostatnie dni marca Tour de Normandie (2.2) poinformowali, że impreza została odwołana. Udziałem w tym wyścigu swój sezon miała otworzyć polska ekipa, Voster-ATS.

Jubileuszowa, 40. edycja imprezy miała się odbyć w dniach 23-29 marca. Do swojego kalendarza ekipa Mariusza Witeckiego włączyła ją po ogłoszeniu przez UCI informacji, że z uwagi na miejsce w pierwszej trójce rankingu ekip kontynentalnych przysługuje jej prawo startu w każdym wyścigu drugiej kategorii. Powód anulowania ścigania w Normandii jest oczywisty – koronawirus.

Z uwagi na wspomniane 40-lecie wyścigu organizatorzy chcieli przyciągnąć jak najwięcej kibiców. Ponieważ jednak imprezy z udziałem ponad tysiąca są w tym kraju aktualnie zabronione, postanowiono odwołać imprezę i przesunąć jubileusz o jeden rok.

Obok Voster-ATS w akcji miały się zaprezentować m.in. francuska ekipa World Teams, Groupama-FDJ czy jeżdżąca z licencją Pro Teams Arkea-Samsic. Kolejnymi startami polskiej formacji miały być imprezy w Czechach spoza kalendarza UCI, odbywające się pod koniec marca.

(fot. Voster-ATS)

To Top