Świat

Thomas De Gendt: “Biorę pod uwagę scenariusz, według którego za kilka dni sezon się skończy”

Thomas De Gendt i Tim Wellens
Thomas De Gendt i Tim Wellens fot. Ridley

Według Thomasa De Gendta (Lotto Soudal) najbliższe dni mogą być jednocześnie ostatnimi w kolarskim sezonie 2020. “Naprawdę, biorę taki scenariusz pod uwagę” – mówił w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”.

Rozprzestrzeniający się koronawirus doprowadził do odwołania wszystkich wyścigów we Włoszech aż do 3 kwietnia. Organizatorzy rezygnują też z organizacji imprez w Portugalii (Volta ao Alentejo) i Francji (Tour de Romandie). Mimo to, worldtourowy Paryż-Nicea, na trasie którego rywalizuje między innymi belgijski specjalista od ucieczek wciąż jest kontynuowany. De Gendt jest jednak mocno sceptyczny w kwestii tego, czy w ogóle uda się go dokończyć.

“Kierujemy się na południe, gdzie jest cieplej, a ludzie chętniej wychodzą na zewnątrz. Przy trasie będzie więc więcej kibiców i możliwe, że organizatorzy powiedzą: stop” – mówił 33-latek. Dodał również, iż jego zdaniem peletonowi może udać się przejechać jeszcze piąty etap, ale “nic więcej”.

De Gendt jest bardzo sceptyczny również w kwestii tego, co może dziać się później. Według niego niewykluczony jest scenariusz, w którym za kilka dni sezon 2020 praktycznie się zakończy. “Biorę go pod uwagę, choć na starcie Paryż-Nicea jedynie w ten sposób żartowano” – wyznał.

To Top