Świat

Mathieu van der Poel zmienia plany startowe

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) zmienia swoje plany startowe. Holender zrezygnował z udziału w worldtourowym Volta a Catalunya (23-29 marca). W miejsce tego występu w jego kalendarzu pojawią się prawdopodobnie północne klasyki, m.in. E3 BinckBank.

Informacja o tym, że Van der Poel zaprezentuje się w Katalonii (a tym samym – zadebiutuje w wyścigu etapowym najwyższego szczebla) pojawiła się na początku tego roku. Od tamtej pory wiele się jednak w kolarskim świecie wydarzyło: 25-latek z powodu choroby nie wystartował w pierwszych brukowanych klasykach sezonu (Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruksela-Kuurne), a rozprzestrzeniający się koronawirus sieje spustoszenie na całym kontynencie, nie oszczędzając również Hiszpanii (ponad 1600 zakażonych).

Ekipa Alpecin-Fenix poinformowała, że jej lider nie weźmie udziału w Volta a Catalunya (23-29 marca), zamiast tego decydując się na udział w belgijskich wyścigach. Jak informuje “Het Nieuwsblad”, prawdopodobnie weźmie on udział w Nokere Koerse (18 marca), GP Denain (19) i Bredene Koksijde (20). Następnie zobaczymy go na trasie E3 BinckBank Classic (27), po którym przyjdzie pora na (planowany już wcześniej) Dwars door Vlaanderen (1 kwietnia).

Jak dotąd w szosowym sezonie 2020 Van der Poel zaliczył tylko jeden występ – w Volta ao Algarve. Wypadł tam jednak dość blado, w klasyfikacji generalnej zajmując 45. miejsce i nie meldując się w czołówce żadnego z etapów.

To Top