Świat

Włochy “czerwoną strefą”. Treningi rowerowe zabronione

We wtorek rano wszedł w życie dekret włoskiego rządu w wyniku którego kwarantanną objęty został cały kraj. Obywatele mogą przemieszczać się tylko w uzasadnionych przypadkach, takich jak praca zarobkowa. Tym samym zakazane są również treningi rowerowe dla wszystkich, z wyjątkiem zawodowców.

60 milionów Włochów nie może opuszczać swoich domów. Odwołano imprezy masowe, zamknięto kościoły, a wszelkie rozgrywki sportowe zostały wstrzymane do 3 kwietnia. Dekret rządu zabrania wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu, o ile nie jest ona absolutnie konieczna.

Tym samym zakazane są treningi rowerowe dla wszystkich, z wyjątkiem zawodowców. Również drużyny młodzieżowe i juniorskie muszą zawiesić zajęcia. Ponadto rząd zabrania aktywności, gdyż może ona w istotny sposób wpłynąć na osłabienie organizmu, a tym samym zwiększyć podatność na zarażenie.

Premier Włoch, Giuseppe Conte zaznaczył, że niezastosowanie się do tych wytycznych będzie traktowane jako przestępstwo.

O to, by stosować się do dekretu władz zaapelował selekcjoner reprezentacji Włoch, Davide Cassani. “Nie róbmy głupot. W szpitalach zaczyna brakować łóżek (…) Wiem, że to poświęcenie, ale jesteśmy to wszystkim winni” – napisał na Facebooku.

W wyniku zakażenia koronawirusem w Italii zmarło już ponad 400 osób.

To Top