Polska

Karol Domagalski: “Wygrałem drugie życie”

Karol Domagalski
Karol Domagalski / fot. Mazowsze Serce Polski

“Żyję, wróciłem, wszystko wraca do normy. Szlifuję formę, po to, by udowodnić coś sobie i pokazać wielu osobom w Polsce, że z każdej opresji jest wyjście” – mówił w trakcie prezentacji drużyny Mazowsze Serce Polski Karol Domagalski, który powrócił do pełnej sprawności po wypadku, w którym ucierpiał w 2019 roku.

Kontynentalna drużyna Dariusza Banaszka zaprezentowana została we wtorek, w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ekipa wróciła do kraju po występach w Turcji i Grecji, występach, dodajmy – owocnych, bowiem odniosła dwa zwycięstwa, których autorami byli Alan Banaszek (GP Manavgat) i Paweł Bernas (GP Alanya).

W wyścigach tych udziału nie brał Karol Domagalski, który jednak pojechał z ekipą do Grecji i został nawet zgłoszony do Rhodes Grand Prix. Kolarz ze Skały, który w trakcie ubiegłorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego bardzo poważnie ucierpiał w kraksie i przez kilka tygodni walczył o życie. Walkę tę wygrał, a obecnie pracuje nad tym, by powrócić do dyspozycji, pozwalającej mu na udział w wyścigach.

“To był bardzo ciężki okres. Otaczają mnie niesamowici ludzie, którzy bardzo mi pomagali” – mówił 30-latek podczas prezentacji swojej grupy. Podziękował on również Dariuszowi Banaszkowi za zaoferowanie umowy i tym samym – umożliwienie szansy na powrót do peletonu.

“Wygrałem drugie życie, najważniejszy wyścig” – dodawał Domagalski. “Szlifuję formę, po to, by udowodnić coś sobie i pokazać wielu osobom w Polsce że z każdej opresji jest wyjście. Żeby się nie poddawać” – kontynuował, a słowa te zwieńczone zostały gromkimi brawami widowni.

W trakcie prezentacji szef formacji, Dariusz Banaszek podkreślił, że cały projekt nie jest nastawiony jedynie na wynik, a przede wszystkim – rozwój i budowę nowego pokolenia kolarzy. “Chcemy budować piramidę sportową, zaczynając od dzieci i młodzieży. Być może za kilka lat będziemy ekipą wyższego szczebla, ale póki co stawiamy na rozwój” – zapowiedział.

Mimo to kalendarz Mazowsze Serce Polski już w premierowym sezonie prezentuje się całkiem okazale. Nie znamy jeszcze co prawda pełnej jego wersji, ale były prezes Polskiego Związku Kolarskiego zdradził, że ekipa wystartuje łącznie w aż dziewięciu wyścigach pierwszej kategorii.

To Top