Świat

Włoski Komitet Olimpijski zawiesza wszelkie aktywności sportowe do 3 kwietnia

Strade Bianche
Strade Bianche / fot. RCS Sports

Włoski Komitet Olimpijski (CONI) poinformował, że wszelkie rozgrywki sportowe w tym kraju zostają do 3 kwietnia zawieszone.

Cały Półwysep Apeniński dosłownie stanął w miejscu. Na skutek epidemii koronawirusa (zainfekowanych jest ponad 9 tysięcy osób, niemal 500 zmarło) ogranicza się życie publiczne. Zamknięte zostały m.in. kościoły, a teraz zatrzyma się także świat sportu.

Jak poinformowała “La Gazzetta dello Sport”, Włoski Komitet Olimpijski zadecydował o zawieszeniu wszelkich rozgrywek sportowych do 3 kwietnia, zarówno na szczeblu zawodowym, jak i amatorskim.

Co to oznacza dla świata kolarstwa? Cóż, niemal wszystkie istotniejsze wyścigi kolarskie zostały odwołane już wcześniej, po wprowadzeniu dekretu zakazującego imprez sportowych z udziałem publiczności. Los ten spotkał m.in. Strade Bianche, Tirreno-Adriatico czy Mediolan – San Remo. Jego wprowadzenia przekreśla jednak jakiekolwiek szanse na to, by odbywać się mogły imprezy dla amatorów.

Co będzie dalej? To trudno przewidzieć, lecz wydaje się, że poważnie zagrożony może być także zaplanowany na 5 kwietnia, młodzieżowe Trofeo Piva oraz kolejne wyścigi. Koronawirus bowiem nie hamuje, a wciąż się rozprzestrzenia.

zrzut ekranu ze strony internetowej “Gazzetty”

Co ciekawe (a jednocześnie – odrobinę przerażające) mimo sytuacji, w jakiej znajdują się całe Włochy, organizatorzy Paryż-Nicea idą w zaparte i chcą doprowadzić francuski wyścig do końca mimo faktu, że finałowe miasto znajduje się zaledwie… 30 kilometrów od granicy z Italią.

To Top