Świat

Remco Evenepoel zrezygnował z rekonesansu trasy Giro d’Italia

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) nie przeprowadzi rekonesansu trasy najdłuższej z trzech prób indywidualnych Giro d’Italia – 34-kilometrowego etapu z Conegliano do Valdobbabiene. Na przeszkodzie stanął – a jakże – koronawirus.

20-letni Belg, dla którego tegoroczna edycja Corsa Rosa będzie jednocześnie debiutem w Grand Tourze pierwotnie miał sprawdzić “czasówkę” przed rozpoczęciem Tirreno-Adriatico. Zamieszanie związane z rozprzestrzeniającym się w Italii koronawirusem doprowadziło jednak do zmiany planów i rezygnacji z udziału w “Wyścigu Dwóch Mórz”, do której doszło jeszcze przed oficjalnym odwołaniem imprezy.

Zamiast tego Evenepoel wybrał spokojne treningi w Calpe. Nie przeprowadzi również rekonesansu etapu Giro z Conegliano – Valdobbabiene, gdyż uznał to za nazbyt niebezpieczne. “W obecnej sytuacji nie można ryzykować” – komentował dyrektor sportowy Deceuninck – Quick Step, Tom Steels, cytowany przez “Het Laaste Nieuws”. Dodał on także, że “szaleństwem byłoby wjeżdżanie do kraju, gdzie w kwarantannie jest 15 milionów ludzi”.

Jednocześnie Steels nie wykluczył, że jego podopieczny sprawdzi etap nieco później, o ile sytuacja we Włoszech się uspokoi.

Istnieje czysto teoretyczna szansa, by Evenepoel stał się najmłodszym w historii zwycięzcą Corsa Rosa. Jak dotąd tytuł ten dzierży sam Fausto Coppi, który wygrał w 1940 roku, mając dokładnie 20 lat i 158 dni. Remco 31 maja (dzień zakończenia tegorocznej edycji) będzie mieć dokładnie o 31 dni mniej.

To Top