Świat

Prezes włoskiej federacji: odwołane wyścigi mogą się odbyć we wrześniu, prawdopodobne przesunięcie Il Lombardia

Strade Bianche
Strade Bianche / fot. organizatorzy

Jak poinformował prezes Włoskiej Federacji Kolarskiej (FCI) Renato di Rocco, wszystkie odwołane z powodu koronawirusa wyścigi odbędą się jeszcze w tym sezonie. Część z nich miejsce w kalendarzu znaleźć może pomiędzy Vuelta a Espana, a mistrzostwami świata.

Rozprzestrzeniający się w Italii koronawirus doprowadził już do śmierci ponad trzystu osób. W związku z narzuconymi przez rząd ograniczeniami (dekret zakazujący imprez sportowych z udziałem publiczności) odwołane zostały Strade Bianche, Tirreno-Adriatico czy Mediolan – San Remo. Na tym lista jednak się nie kończy, bo nie odbędą się także takie imprezy, jak GP Industria & Artigianato (ProSeries) czy Settimana Internazionale Coppi e Bartali (2.1).

Odkąd pojawiać zaczęły się informacje o odwołaniu imprez, nie brakowało plotek na temat tego, na jaki termin mogą zostać przesunięte. W przypadku tych najważniejszych, wymienionych przez nas w pierwszej kolejności mówiło się o październiku (takie doniesienia przekazał Beppe Conti z “La Gazzetta dello Sport”). Jak się okazuje, przynajmniej niektóre wyścigi mogą się odbyć znacznie wcześniej.

“Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo mogą się odbyć po Vuelta a Espana (finiszuje 6 września), a przed mistrzostwami świata (kończą się 27 września)” – poinformował Di Rocco. Co ciekawe, zdradził on również, że zmianie może ulec termin Il Lombardia – na przykład o tydzień. Zapewnił ponadto, że każda z odwołanych imprez znajdzie swoje miejsce.

To Top