Świat

Groupama – FDJ i Cofidis wypuszczone ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Groupama-FDJ
Groupama-FDJ / fot. Groupama-FDJ

Dwie z czterech ekip poddanych przedłużonej kwarantannie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Groupama-FDJ i Cofidis otrzymały zgodę na powrót do Europy. W zamknięciu wciąż pozostają dwa inne zespoły: UAE Team-Emirates i Gazprom-RusVelo.

Przypomnijmy: przed tygodniem zezwolono na opuszczenie Emiratów wszystkim ekipom za wyjątkiem czterech wymienionych powyżej. W środę dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” poinformowali, że wśród ich członków wykryto łącznie 12 przypadków zarażenia, w tym cztery – wśród kolarzy.

Kwarantanna dla czterech ekip została przedłużona do 14 marca. Ostatecznie jednak w przypadku Groupamy i Cofidisu skrócono ją niemal o tydzień, gdyż po wykonaniu ponownych badań wszystkie wyniki były negatywne.

“12 członków naszej ekipy dostało zgodę na powrót do domu!” – napisali przedstawiciele ekipy Marca Madiota na Twitterze.

“Pod kluczem” wciąż przebywają UAE Team-Emirates i Gazprom-RusVelo. Kolarz rosyjskiej ekipy – Igor Boev to jedyny zarażony zawodnik, którego tożsamość została potwierdzona bezpośrednio.

To Top