Świat

Team Ineos zawiesza starty do 23 marca

Team Ineos

Team Ineos poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że zawiesza wszelkie starty do 23 marca. Powodem jest zamieszanie związane z koronawirusem oraz śmierć jednego z dyrektorów sportowych – Nicolasa Portala.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń z udziału w najbliższych imprezach zrezygnowało już kilka innych drużyn. Swoje starty do 22 marca włącznie odwołały zarówno męski, jak i żeński zespół Mitchelton-Scott, zaś przyjazdu na sobotni Strade Bianche odmówiły już m.in. Jumbo-Visma oraz kobiece: CCC-Liv i Parkhotel Valkenburg.

Przypadek Team Ineos jest szczególny, bo wiąże się również z niespodziewaną śmiercią Portala. 40-latek został znaleziony w swoim domu w Andorze. Jak poinformowano, przyczyną zgonu był zawał serca.

“Ta przerwa da nam czas na to, by pożegnać się z Nicolasem, wesprzeć się wzajemnie i zadbać o jego pamięć” – czytamy w komunikacie drużyny.

Decyzja włodarzy Ineos oznacza, że ekipy nie zobaczymy nie tylko we wszystkich trzech najważniejszych wyścigach włoskich (które prawdopodobnie i tak zostaną odwołane), lecz również m.in. w Paryż-Nicea oraz brukowanych Nokere Koerse i Bredene Koksijde.

To Top