Świat

“Rai Sport”: Nowe terminy dla odwołanych, włoskich wyścigów

Mediolan - San Remo
Mediolan - San Remo / fot. organizatorzy

Jak poinformował na antenie telewizji “Rai Sport” dziennikarz “La Gazzetta dello Sport”, Beppe Conti, Tirreno-Adriatico oraz Mediolan – San Remo niemal na pewno zostaną przeniesione na jesień. Póki co nie wiadomo, kiedy mógłby się odbyć Strade Bianche.

Rozprzestrzeniający się we Włoszech koronawirus i podjęte wobec tego środki bezpieczeństwa sprawiły, że trzy najważniejsze, wiosenne imprezy kolarskie w tym kraju nie odbędą się w zaplanowanym pierwotnie terminie. W czwartek oficjalnie poinformowano o odwołaniu Strade Bianche, przesądzony jest także los “Wyścigu Dwóch Mórz” i “Primavery”.

W Italii nikt nie chce jednak dopuścić do siebie myśli, że w roku olimpijskim żadna z tych imprez nie wystartuje. Organizatorzy pracują więc nad ich nowym terminem w kalendarzu i wszystko wskazuje, że “wciśnięte” zostaną jesienią. Jak donosi Beppe Conti, Tirreno-Adriatico ma się odbyć w dniach 14-20 października, zaś Mediolan – San Remo – 24. Nie jest jeszcze znany nowy, potencjalny termin zmagań na “Białych drogach”.

Gdyby taki scenariusz doszedł do skutku, czekać nas może iście fascynująca kampania włoskich klasyków jesiennych. 10 października odbędzie się bowiem monument – Il Lombardia, a kilka dni wcześniej imprezy cyklu ProSeries: Tre Valli Varesine, Milano-Torino i Gran Piemonte.

To Top