Polska

CCC Team rezygnuje ze startu w Paryż-Nicea i Tirreno-Adriatico

Ilnur Zakarin
DENIA, SPAIN - DECEMBER 13: Ilnur Zakarin of Russia and CCC Team / during the Team CCC 2020, Training / @CCCProTeam / on December 13, 2019 in Denia, Spain. (Photo by Tim de Waele/Getty Images)

Jak poinformował serwis “Wielerflits”, CCC Team nie wystartuje w rozpoczynającym się w niedzielę Paryż-Nicea. Powodem jest obawa przed koronawirusem i ewentualną kwarantanną podobną do tej, jakiej doświadczają kolarze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niedługo później drużyna w oficjalnym komunikacie doniosła, iż rezygnuje także z udziału w Tirreno-Adriatico.

Polski zespół, jako jedna z ekip World Teams jest w teorii zobligowany do startu w “Wyścigu ku Słońcu”. Za rezygnację z udziału grozi, według przepisów UCI, od 10 do 20 tysięcy franków szwajcarskich za każdy dzień rywalizacji. Ekipa, podobnie jak kilka innych wyżej stawia jednak bezpieczeństwo.

Według informacji “Wielerflits” idąc śladem m.in. Mitchelton-Scott i Team Ineos CCC nie pojedzie w Paryż-Nicea. Wobec odwołania Strade Bianche oraz wysoce prawdopodobnej, podobnej decyzji w przypadku Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo kolejną pozycją w kalendarzu startowym formacji Jima Ochowicza będzie prawdopodobnie Volta a Catalunya.

We wstępnym kalendarzu startowym francuską etapówkę umieszczał m.in. Ilnur Zakarin. Ewentualny start rozważał również, według belgijskich mediów Greg van Avermaet (licząc się z odwołaniem Strade Bianche).

AKTUALIZACJA [18:16]

CCC Team w komunikacie prasowym potwierdził medialne doniesienia. Ekipa poinformowała także, że nie pojedzie w Tirreno-Adriatico (choć szanse na zorganizowanie tego wyścigu i tak są iluzoryczne).

To Top