Świat

Mitchelton-Scott odwołuje wszystkie starty, CCC-Liv nie jedzie na Strade Bianche

Mitchelton-Scott

Koronawirus na dobre paraliżuje kolarski świat. Mitchelton-Scott wycofał swoje zespoły (męski i kobiecy) z wszystkich wyścigów aż do 22 marca co oznacza, że australijskiej formacji nie zobaczymy nie tylko we wszystkich najistotniejszych włoskich imprezach, ale również w Paryż-Nicea. Jednocześnie kolejne drużyny (m.in. CCC-Liv) rezygnują ze startu w sobotnim Strade Bianche.

Zaledwie kilka godzin wcześniej ze ścigania po “białych drogach” zrezygnowała ekipa Jumbo-Visma. Holendrzy argumentowali tę decyzję względami bezpieczeństwa oraz aspektem praktycznym – nie chcą dopuścić do sytuacji, którą aktualnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeżywają zawodnicy m.in. Cofidisu, czyli dopuścić do tego, by ich kolarze utknęli we Włoszech z powodu kwarantanny.

Jeszcze dalej poszli działacze Mitchelton-Scott, którzy wycofali ekipę (zarówno męską, jak i kobiecą) ze wszystkich imprez aż do 22 marca. Okres ten obejmuje osiem wyścigów, między innymi Strade, Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo, a wśród kobiet – Trofeo Alfredo Binda.

Tuż po godzinie 17:00 z udziału w Strade Bianche zrezygnowała także żeńska ekipa CCC-Liv. Wcześniej przyjazdu do Włoch odmówił Parkhotel Valkenburg, drużyna jednej z najlepszych zawodniczek świata, Loreny Wiebes.

To Top