Świat

Strade Bianche bez Mathieu van der Poela?

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Pod znakiem zapytania stoi występ Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) w sobotnim Strade Bianche. Holender wciąż nie wrócił do treningów po chorobie, jakiej nabawił się w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy: po otwarciu sezonu szosowego w Volta ao Algarve (ProSeries), aktualny mistrz świata w przełajach miał stanąć do rywalizacji w otwierającym sezon północnych klasyków Omloop Het Nieuwsblad. Z udziału w tym wyścigu zmuszony był zrezygnować, gdyż rozchorował się na grypę.

Według informacji serwisu “Wielerflits” Van der Poel jeszcze w weekend zmagał się z gorączką, a kierownictwo jego drużyny przekonywało, że nie pojedzie on do Włoch, jeżeli nie będzie w stu procentach zdrowy. “Od kilku dni nie wsiadł na rower. Nie można wypuszczać nieprzygotowanego kolarza na taki wyścig nawet, jeżeli mówimy o Mathieu” – komentował szef jego ekipy, Christoph Roodhooft.

Dla MvdP ewentualny start w Strade Bianche byłby debiutem w tej imprezie. Kolejną pozycją w jego kalendarzu startów jest Mediolan – San Remo, zaplanowany na 21 marca.

To Top