Świat

Tokio 2020: prognozowane dwa “polskie” medale w kolarstwie

Welodrom kolarski
Welodrom kolarski / fot. Wikimedia Commons

Serwis analityczny Infostrada Sports opublikował prognozy medalowe na igrzyska olimpijskie w Tokio. Według wyliczeń specjalistów, Polacy zdobędą łącznie 17 medali, a dwa do tego wiana wniosą przedstawiciele kolarstwa – konkretnie torowego.

Z Rio Biało-Czerwoni przywieźli w kolarstwie dwa krążki – Rafał Majka zajął trzecie miejsce w szosowym wyścigu ze startu wspólnego, zaś Maja Włoszczowska drugie w wyścigu XCO. W całym XXI wieku w tej dyscyplinie sportu zdobyliśmy jeszcze tylko jeden medal – w 2008 roku aktualna zawodniczka Kross Racing Team również była druga.

Według analityków, podczas igrzysk w Tokio nasi kolarze i kolarki wywalczą dwa krążki. Co ciekawe – oba w konkurencjach torowych. Infostrada Sports prognozuje srebrny medal Mateusza Rudyka i brąz drużyny sprinterek. Łącznie Polska ma z Japonii przywieźć aż 17 medali, choć tylko dwa złote – Pawła Fajdka w rzucie młotem oraz wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet. Pełne zestawienie dostępne jest na stronie Onetu.

Co ciekawe, specjaliści nie przewidują żadnych polskich medali na szosie, gdzie nasze szanse wydają się być spore. W gronie mężczyzn liczyć powinni się zarówno Majka, jak i Michał Kwiatkowski, zaś wśród pań – Katarzyna Niewiadoma.

(fot. Szymon Sikora/PZKol)

To Top