Świat

Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo (póki co) zgodnie z planem

Strade Bianche
Strade Bianche / fot. RCS Sports

Organizator m.in. Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo, RCS Sports poinformował uczestniczące w wyżej wymienionych wyścigach zespoły, że imprezy odbędą się bez zakłóceń.

Szalejący m.in. we Włoszech koronawirus (na dziś, według szacunków zarażonych jest około 1600 osób, 42 zmarły) sprawił, że pod poważnym znakiem zapytania stanęły wiosenne wyścigi na Półwyspie Apenińskim. Tym bardziej, że z powodu epidemii odwoływano już m.in. mecze piłkarskiej Serie A. Wobec faktu, że najwięcej zarażeń stwierdzono w Lombardii, szczególnie zagrożone miały być “wiosenne mistrzostwa świata”.

Sytuacji nie poprawiło dodatkowo zamieszanie związane z UAE Tour. Impreza (której organizatorem także jest RCS) została przerwana pod koniec ubiegłego tygodnia, a wszyscy bezpośrednio z nią związani – skoszarowani w hotelach. Wśród przebywających “pod kluczem” znaleźli się także przedstawiciele RCS, co mogło rzutować na przygotowania do odbywającego się w ten weekend Strade Bianche.

Według organizatorów wszystko jest jednak pod kontrolą. Media (m.in. “Wielerflits“) donoszą, że rozesłał on do ekip uczestniczących w wyścigach maile z zapewnieniem, że odbędą się one bez przeszkód. Wobec tego faktu nie odbędą się one jedynie wtedy, gdy odgórny nakaz rządu zabroni organizacji wszelkich wydarzeń sportowych. Szanse na to (przynajmniej do momentu, aż chorych będzie przybywać w stopniu wykładniczym) są raczej niewielkie.

To Top