Świat

Trudny charakter Gianniego Moscona znów dał o sobie znać

Gianni Moscon
Gianni Moscon

Gianni Moscon (Team Ineos) został zdyskwalifikowany z niedzielnego Kuurne-Bruksela-Kuurne po tym, jak… rzucił rowerem w kierunku jednego z rywali. Włoch po raz kolejny pokazał swój trudny charakter, na który sposobu nie mogą znaleźć nawet włodarze jego drużyny.

25-latek był uwikłany w kraksę, która przydarzyła się około 65 kilometrów od mety. Po podniesieniu się z asfaltu, z wściekłością poderwał swój rower i rzucił nim w jednego z kolarzy B&B Hotels.

Sędziowie wyścigu po zauważeniu całej sytuacji w powtórkach podjęli decyzję o wyrzuceniu Moscona z imprezy za “agresywne i niesportowe zachowanie”, co on skwitował… podarciem i wyrzuceniem numerów startowych. Obie sytuacje obejrzeć można poniżej:

Moscon rzuca w rywala rowerem
Wyrzuca i drze na kawałki numery startowe

To już kolejny wybryk niepokornego zawodnika z Trydentu, który swoje nieprzeciętne umiejętności (stał na podium Il Lombardia, był czwarty w mistrzostwach świata) przysłania agresywnym zachowaniem. W 2018 roku został wyrzucony z Tour de France za uderzenie w trakcie jazdy jednego z rywali – Eliego Gesberta. Rok wcześniej obraził pod kątem rasistowskim Kevina Rezę (wtedy FDJ), za co został zawieszony przez własną drużynę. Kiedy powrócił z dyskwalifikacji, spowodował kraksę Sebastiana Reichenbacha (również FDJ), w wyniku której ten złamał obojczyk i uszkodził biodro.

To Top