Bez kategorii

Greg van Avermaet: “To nie były wyniki, na które liczyłem”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg van Avermaet (CCC Team) był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Team w niedzielnym Kuurne-Bruksela-Kuurne. Zajął jednak dopiero 26. miejsce, co może być rezultatem rozczarowującym. On sam uważa jednak, że choć zajmowane w weekend lokaty były poniżej oczekiwań, to całościowo występ ekipy ocenić może jako dobry.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i Matteo Trentin byli dwoma głównymi faworytami sobotniego Omloop Het Nieuwsblad. Skończyło się na czwartym miejscu Włocha, które przyjęte zostało z małym niedosytem. W niedzielę było jednak zdecydowanie gorzej – polska ekipa na ostatnich kilometrach się nie liczyła, a Van Avermaet finiszował dopiero w trzeciej dziesiątce.

“Chciałem, by niedzielny wyścig był tak trudny, jak to tylko możliwe, bo czułem się świetnie. Liczyłem, że uda się odjechać z niewielką grupą i zafiniszować, ale do takiej sytuacji nie doszło” – przedstawiał swój plan na wyścig, cytowany przez biuro prasowe drużyny.

“Według mnie weekend był w naszym wykonaniu niezły, a my jechaliśmy dobrze. Dla mnie zabrakło wyników, na które liczyłem, ale biorąc pod uwagę czwarte miejsce Matteo w sobotę i fakt, że niedzielny wyścig był dziwny, trudno było o lepsze wyniki” – ocenił.

Van Avermaeta ponownie zobaczymy w akcji już w kolejny weekend. Stanie bowiem na starcie odbywającego się 7 marca Strade Bianche – wyścigu, który w przeszłości dwukrotnie kończył na drugiej pozycji.

(fot. CCC Team)

To Top