Świat

Patrick Lefevere: “U nas Michał Kwiatkowski miał wolną rękę. W Ineos jest tylko uprzywilejowanym pomocnikiem”

Patrick Lefevere
Patrick Lefevere / fot. Deceuninck - Quick Step

Patrick Lefevere na łamach “Het Nieuwsblad” dotknął trudnego tematu różnic w budżetach drużyn. Jako przykład podał Michała Kwiatkowskiego, który opuścił jego ekipę i odszedł do ówczesnego Team Sky.

“Kwiato” opuścił Quick Step po sezonie 2014, w którym sięgnął m.in. po mistrzostwo świata. W barwach swojej nowej formacji odniósł kilka naprawdę dużych sukcesów (m.in. triumfował w Mediolan – San Remo), lecz jednocześnie łączył walkę na własny rachunek z rolą pomocnika.

Lefevere w swoim felietonie dla “Het Nieuwsblad” nawiązał do Polaka w kontekście zarobków i dostępnego budżetu. “Od lat próbuję dokonać cudów, ale nie mogę wszystkiego. Ineos (ówczesny Sky – przyp. red.) oferował Kwiatkowskiemu pięć razy więcej niż my, a on oczywiście przyjął propozycję. Podczas, gdy u nas miał wolną rękę i często wygrywał, tam jest tylko uprzywilejowanym pomocnikiem ” – wspominał.

To właśnie czynnik budżetu szef Deceuninck – Quick Step wskazał jako ten, który może zablokować Remco Eveneopelowi szansę walki o triumf w Giro d’Italia. Jego drużyny nie stać bowiem na to, by zakontraktować naprawdę mocnych pomocników. Jak ocenił, aby było to możliwe, jego budżet musiałby wzrosnąć o około 20 procent.

To Top