Świat

Mediolan – San Remo bez Juliana Alaphilippe’a

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) nie pojawi się na starcie tegorocznej edycji Mediolan – San Remo. Triumfator ubiegłorocznej odsłony stwierdził, że jego program startowy jest zbyt obszerny, by znaleźć w nim miejsce dla “wiosennych mistrzostw świata”.

27-latek, jeden z bohaterów poprzedniego sezonu zaczął rywalizację w roku olimpijskim od małego falstartu – z powodu problemów żołądkowych musiał wycofać się z Vuelta a San Juan (2.1). Zdołał ukończyć odbywający się nieco później Tour Colombia 2.1, notując podium na 3. etapie wyścigu.

Po południowoamerykańskich wojażach Francuz wrócił do Europy i otwiera tę część kalendarza startami w dwóch klasykach odbywających się w ten weekend w jego kraju: Faun-Ardeche Classic i Royal Bernard Drome Classic. Następnie zobaczymy go w Paryż-Nicea (start 8 marca). Co ważne, Alaphilippe ostatecznie zrezygnował z udziału w Mediolan – San Remo.

“Gdybym wystartował w tym wyścigu, mój program startowy byłby zbyt napięty. Czekają mnie występy w Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege. To za dużo” – ocenił, cytowany przez “RTBF”.

“Loulou” zdradził, że bezpośrednio po zakończeniu “Wyścigu ku Słońcu” uda się do Belgii, by trenować przed De Ronde. Start w tym monumencie będzie dla Alaphilippe’a pierwszym w karierze, lecz nie ukrywa on, że mierzyć będzie wysoko. “Czekam na niego niecierpliwie, to wyjątkowa impreza” – zadeklarował.

Po Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege (oraz dwóch pozostałych wyścigach Tryptyku Ardeńskiego) Francuz pojawi się na starcie Tour de France, oraz – prawdopodobnie – igrzysk olimpijskich w Tokio.

To Top