Świat

Michał Szyszkowski: w kuluarach mówi się o dwóch nowych zarażonych koronawirusem

Michał Szyszkowski
Michał Szyszkowski / fot. Michał Szyszkowski / archiwum prywatne

Jak poinformował w rozmowie z naszym serwisem fizjoterapeuta ekipy Jumbo-Visma, Michał Szyszkowski wśród osób związanych z UAE Tour podejrzewa się dwa nowe przypadki koronawirusa. Póki co nie wiadomo jednak dokładnie, czy w gronie zarażonych są zawodnicy, czy członkowie obsługi.

Przypomnijmy: z powodu podejrzenia zarażenia u dwóch osób (według “La Gazzetta dello Sport chodziło o masażystów UAE Team Emirates) w czwartek około godziny 21:00 polskiego czasu (około północy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) podjęto decyzję o przerwaniu wyścigu, odizolowaniu wszystkich związanych z nim osób i przebadaniu ich. Trzy godziny później, w oficjalnym komunikacie poinformowano, że impreza nie zostanie już wznowiona.

Zawodnicy i sztaby ekip zostały nocą z czwartku na piątek przebadane na obecność koronawirusa. Jak poinformował nas Michał Szyszkowski, łącznie przeprowadzono testy na około sześciuset osobach. Wyniki mają być znane do 24 godzin.

Polak przekazał nam jednak, iż jak dotąd wykryto dwa potwierdzone przypadki zarażenia – oba w UAE Team Emirates. Dodatkowo w kuluarach mówi się o dwóch kolejnych – w Groupama-FDJ i Bahrain-McLaren. Zaznaczył jednak wyraźnie, że nie wiadomo, czy dotyczą one kolarzy, czy też członków obsługi.

Doniesienia te idą w parze z tymi, przekazanymi przez szefa Deceuninck – Quick Step, Patricka Lefevere’a gazecie “HLN”.

W teorii, w przypadku negatywnych wyników testów na obecność wirusa zamknięci póki co w hotelach ludzie mają być wypuszczani. W przypadku zarażonych konieczna będzie kwarantanna.

To Top