Świat

Adam Yates zwycięzcą UAE Tour, Rafał Majka piąty

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. Bettiniphoto / BORA-hansgrohe

Organizatorzy przerwanego UAE Tour poinformowali oficjalnie, że za ostateczne wyniki wyścigu uznane zostały te po piątym jego etapie. Oznacza to, że zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Adam Yates (Mitchelton-Scott). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) zajął piąte miejsce.

Worldtourowa impreza nie zostanie dokończona z uwagi na fakt, że nocą z czwartku na piątek wystąpiło podejrzenie wystąpienia koronawirusa u dwóch osób bezpośrednio związanych z wyścigiem (nie ujawniono, czy chodzi o kolarzy, czy też obsługę, choć “La Gazzetta dello Sport” sugeruje to drugie).

Aktualnie wszyscy zaangażowani w UAE Tour przebywają zamknięci w swoich hotelach. Zostali przebadani, a wyniki mają być dostępne w ciągu najbliższych 24 godzin.

W międzyczasie organizatorzy poinformowali, że za oficjalne wyniki imprezy uznane zostają te po piątym etapie. Zwycięzcą wyścigu został więc Adam Yates (Mitchelton-Scott), wyprzedzając drugiego Tadeja Pogacara (UAE Team-Emirates) o minutę i sekundę. Trzecie miejsce zajął Aleksiej Lutsenko (Astana), tracąc 1:33.

Na piątej pozycji wyścig ukończył Rafał Majka. Kolarz BORA-hansgrohe stracił do zwycięzcy 2:11. Dodać wypada, że w czołowej “10” znalazło się miejsce dla dwóch kolarzy CCC Team. Siódmy był Ilnur Zakarin (+2:34), zaś dziesiąty – Victor de la Parte (+2:51).