Świat

Omloop Het Nieuwsblad 2020: tymczasowa lista startowa

Zdenek Stybar
Zdenek Stybar / fot. Photonews / Omloop Het Nieuwsblad

Organizatorzy pierwszego brukowanego klasyku sezonu – Omloop Het Nieuwsblad opublikowali tymczasową listę startową wyścigu. Nie zabrakło na niej czołowych specjalistów od północnych klasyków.

Z numerem jeden do rywalizacji przystąpi zwycięzca sprzed roku, Zdenek Stybar. Obok kolarza Deceuninck – Quick Step w akcji zobaczymy m.in. Grega van Avermaeta (CCC Team), czy mistrza świata – Madsa Pedersena (Trek-Segafredo). Bardzo nieoczekiwanie wypadł z niej z powodu choroby Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

Sobotnia rywalizacja zapowiada się pasjonująco nie tylko ze względu na obsadę, ale i prognozowane, ekstremalne warunki pogodowe. Temperatura w godzinach wyścigu ma wynosić 6-7 stopni Celsjusza, przewidywane są ponadto opady deszczu oraz bardzo silny wiatr, w porywach dochodzący do 80 km/h.

Poniżej prezentujemy tymczasową listę startową Omloop Het Nieuwsblad. Będziemy ją na bieżąco aktualizować w przypadku potwierdzania swoich składów przez drużyny.

Deceuninck – Quick Step (skład potwierdzony)
1. STYBAR Zdenek
2. ASGREEN Kasper
3. DECLERCQ Tim
4. JUNGELS Bob
5. KEISSE Iljo
6. LAMPAERT Yves
7. SENECHAL Florian

Trek – Segafredo (skład potwierdzony)
11. PEDERSEN Mads
12. DE KORT Koen
13. KIRSCH Alex
14. LIEPINS Emils
15. MULLEN Ryan
16. STUYVEN Jasper
17. THEUNS Edward

Lotto Soudal (skład potwierdzony)
21. GILBERT Philippe
22. DIBBEN Jonathan
23. MAES Nikolas
24. VAN GOETHEM Brian
25. VAN MOER Brent
26. FRISON Frederik
27. WELLENS Tim

CCC Team (skład potwierdzony)
31. VAN AVERMAET Greg
32. KOCH Jonas
33. SCHAR Michael
34. TRENTIN Matteo
35. VAN HOECKE Gijs
36. VAN HOOYDONCK Nathan
37. VAN KEIRSBULCK Guillaume

AG2R La Mondiale (skład potwierdzony)
41. NAESEN Oliver
42. DILLIER Silvan
43. DUVAL Julien
44. GODON Dorian
45. GOUGEARD Alexis
46. NAESEN Lawrence
47. VANDENBERGH Stijn

EF Pro Cycling (skład potwierdzony)
51. VANMARCKE Sep
52. VAN DEN BERG Julius
53. KEUKELEIRE Jens
54. LANGEVELD Sebastian
55. OWEN Logan
56. RUTSCH Jonas
57. SCULLY Tom

Astana (skład potwierdzony)
61. DE VREESE Laurens
62. ARANBURU Alex
63. FELLINE Fabio
64. GRUZDEV Dmitriy
65. HOULE Hugo
66. BOARO Manuele
67. GIDICH Yevgenyi

Bahrain – McLaren (skład potwierdzony)
71. TEUNS Dylan
72. WRIGHT Alfred
73. BOLE Grega
74. COLBRELLI Sonny
75. HAUSSLER Heinrich
76. PIBERNIK Luka
77. SIEBERG Marcel

BORA-hansgrohe (skład potwierdzony)
81. BASKA Erik
82. DRUCKER Jempy
83. GAMPER Patrick
84. LAAS Martin
85. POSTLBERGER Lukas
86. SCHELLING Ide
87. SCHILLINGER Andreas

Cofidis (skład potwierdzony)
91. CLAEYS Dimitri
92. ALLEGAERT Piet
93. LEMOINE Cyril
94. MORIN Emmanuel
95. TOUZE Damien
96. VANBILSEN Kenneth
97. VERMOTE Julien

Groupama-FDJ
101. KUNG Stefan
102. BRUNEL Alexys
103. DELAGE Mickaël
104. GENIETS Kevin
105. LE GAC Olivier
106. LIENHARD Fabian
107. LUDVIGSSON Tobias

Israel Start Up Nation
111. GREIPEL André (z pewnością nie wystartuje, leczy kontuzję)
112. BIERMANS Jenthe
113. BOIVIN Guillaume
114. POLITT Nils
115. HOLLENSTEIN Reto
116. NEILANDS Krists
117. VAN ASBROECK Tom

Mitchelton-Scott (skład potwierdzony)
121. AFFINI Edoardo
122. BEWLEY Sam
123. DURBRIDGE Luke
124. EDMONDSON Alex
125. KONYCHEV Alexander
126. SMITH Dion
127. STANNARD Robert

Movistar (skład potwierdzony)
131. ROELANDTS Jürgen
132. CULLAIGH Gabriel
133. HOLLMANN Juri
134. JACOBS Johan
135. JORGENSON Matteo
136. MAS Lluís
137. PRADES Eduard

Team Ineos (skład potwierdzony)
141. STANNARD Ian
142. BASSO Leonardo
143. LAWLESS Chris
144. MOSCON Gianni
145. ROWE Luke
146. SWIFT Ben
147. DOULL Owain

Jumbo-Visma (skład potwierdzony)
151. VAN AERT Wout
152. EENKHOORN Pascal
153. JANSEN Amund
154. TEUNISSEN Mike
155. LINDEMAN Bert-Jan
156. VAN DER HOORN Taco
157. WYNANTS Maarten

NTT Pro Cycling
161. VALGREN Michael
162. GOGL Michael
163. BOASSON HAGEN Edvald
164. JANSE VAN RENSBURG Reinardt
165. STOKBRO Andreas
166. THOMSON Jay Robert
167. TILLER Rasmus

Team Sunweb (skład potwierdzony)
171. BENOOT Tiesj
172. ARNDT Nikias
173. DENZ Nico
174. EEKHOFF Nils
175. KRAGH ANDERSEN Søren
176. PEDERSEN Casper
177. SÜTTERLIN Jasha

UAE Team – Emirates (skład potwierdzony)
181. KRISTOFF Alexander
182. BJERG Mikkel
183. BOHLI Tom
184. COVI Alessandro
185. LAENGEN Vegard Stake
186. MARCATO Marco
187. MOLANO Juan Sebastián

Alpecin-Fenix (skład potwierdzony)
191. DE TIER Floris
192. DE BONDT Dries
193. LEYSEN Senne
194. SBARAGLI Kristian
195. THWAITES Scott
196. VAKOC Petr
197. VERGAERDE Otto

Bingoal – Wallonie Bruxelles (skład potwierdzony)
201. NÕMMELA Aksel
202. SIX Franklin
203. SUTER Joel
204. LIETAER Eliot
205. ROBEET Ludovic
206. TAMINIAUX Lionel
207. PAASSCHENS Mathijs

Circus – Wanty (skład potwierdzony)
211. DE GENDT Aimé
212. DEVRIENDT Tom
213. KREDER Wesley
214. VANSPEYBROUCK Pieter
215. VAN POPPEL Boy
216. VAN POPPEL Danny
217. VLIEGEN Loïc

Sport Vlaanderen – Baloise (skład potwierdzony)
221. CAPIOT Amaury
222. DE WILDE Gilles
223. PLANCKAERT Edward
224. SPRENGERS Thomas
225. VAN ROOY Kenneth
226. BEULLENS Cedric
227. WARLOP Jordi

Arkea-Samsic
231. JARRIER Benoît
232. LEDANOIS Kévin
233. MCLAY Daniel
234. NOPPE Christophe
235. RUSSO Clément
236. SWIFT Connor
237. WELTEN Bram

Total Direct Energie (skład potwierdzony)
241. TERPSTRA Niki
242. GAUDIN Damien
243. MANZIN Lorrenzo
244. PETIT Adrien
245. SOUPE Geoffrey
246. TURGIS Anthony
247. VAN GESTEL Dries

Wstępną listę startową pobrać można pod TYM linkiem.

To Top