Świat

UAE Tour anulowany ze względu na koronawirusa

UAE Tour

Trwający właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich worldtourowy wyścig UAE Tour został anulowany. Przyczyną takiej decyzji jest obawa przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Michał Szyszkowski, fizjoterapeuta Jumbo-Visma poinformował w rozmowie z Adamem Proboszem, że “zarażenie wykryto u dwóch osób”.

W bliskowschodnim kraju-gospodarzu wyścigu stwierdzono jak dotąd 13 przypadków wystąpienia wirusa. W żadnych komunikatach wizja anulowania odbywającej się tam kolarskiej imprezy się jednak jak dotąd nie pojawiała.

Co ważne, wciąż nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie tej informacji ze strony organizatorów wyścigu. Doniesienia te powielane są jednak przez media społecznościowe znajdujących się na miejscu drużyn (m.in. Astany), co wskazywać może na to, że komunikat o anulowaniu UAE Tour to kwestia czasu.

Ciekawą informację przekazał odpowiedzialny za komunikację w ekipie Jumbo-Visma Philippe Maertens. Mianowicie, przebadani mają zostać wszyscy startujący w wyścigu kolarze oraz członkowie drużyn. W tym miejscu dodać wypada, że informacja o anulowaniu wyścigu pojawiła się około północy miejscowego czasu.

Adam Probosz przekazał za pośrednictwem Twittera doniesienia od Michała Szyszkowskiego, znajdującego się na miejscu fizjoterapeuty Jumbo-Visma. “La Gazzetta dello Sport” donosi, że “dwóch masażystów UAE Team-Emirates czuło się źle”.

Po pięciu z siedmiu etapów wyścigu prowadził Adam Yates (Mitchelton-Scott). Drugie miejsce zajmował Tadej Pogacar (UAE Team-Emirates). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) był piąty.

To Top