Polska

Katarzyna Niewiadoma w weekend oficjalnie otworzy sezon

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) stanie na starcie sobotniego Omloop Het Nieuwsblad. Polka przystąpi do rywalizacji mimo problemów zdrowotnych, które utrudniły jej przygotowania do sezonu olimpijskiego.

25-latka z Ochotnicy Górnej z powodu zmiany butów i inaczej ustawionych bloków nabawiła się rwy kulszowej, która wyłączyła ją z treningów na trzy tygodnie. Z tego powodu pod znakiem zapytania stanął ułożony przez nią kalendarz startów, zakładający otwarcie 2020 roku właśnie w Omloop. Wygląda jednak na to, że forma jest na tyle dobra, że występ w Belgii będzie możliwy.

Start Niewiadomej awizują za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych organizatorzy wyścigu. O tym, że naszą rodaczkę zobaczymy w akcji już w ten weekend poinformowała także dziennikarka, Jose Been.

Jak dotąd zawodniczka Canyon//SRAM startowała w Omloop Het Nieuwsblad czterokrotnie. Najlepszym wynikiem było 12. miejsce, wywalczone w 2017 roku. Edycję 2019 ukończyła jako 17.

Kobieca odsłona Omloop Het Nieuwsblad liczyć będzie 123 kilometry. Rywalizację znacząco utrudnić mogą niekorzystne warunki atmosferyczne. Według prognoz temperatura w godzinach wyścigu ma się wahać w okolicach 6-7 stopni Celsjusza. Dodatkowo – spodziewany jest deszcz i silny wiatr (w porywach do 80km/h).

To Top