Polska

Greg van Avermaet i Matteo Trentin gotowi do startów na brukach

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team, Chris Auld

Greg van Avermaet i Matteo Trentin będą liderami CCC Team na dwa pierwsze brukowane klasyki sezonu: Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Dwie gwiazdy tego kalibru dają polskiej drużynie spore możliwości taktyczne i szansę na wywalczenie wyczekiwanego, premierowego triumfu w 2020 roku.

Van Avermaet, wciąż aktualny mistrz olimpijski swoje starty na bruku w 2019 roku podsumować może krótko: za (niemal) każdym razem było blisko, wygrać nie udało się ani razu. Drugie miejsce w Omloop, trzecie w E3 BinckBank Classic czy 10. w Ronde van Vlaanderen to rezultaty pozostawiające u Belga poczucie wielkiego niedosytu.

Sezon olimpijski ma być o wiele lepszy, a za tym, że tak może być w istocie przemawiają dwa czynniki. Pierwszym jest naprawdę obiecująca forma Van Avermaeta w inaugurujących sezon wyścigach w Hiszpanii i Portugalii (20. i 13. miejsce w klasyfikacji generalnej, imponująca jak na specjalistę od klasyków postawa na górskich odcinkach), drugim – obecność w zespole Trentina, dająca szerokie możliwości taktyczne.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę też 34-latek z Lokeren. “Myślę, że będziemy z Matteo mogli dobrze współpracować w kwestii ataków i taktykę w końcówkach wyścigów” – ocenił. Włoch podkreślił z kolei, iż “obecność w czołowej grupie partnera z ekipy na ostatnich kilometrach może wyjść tylko na plus”.

Podczas Omloop Het Nieuwsblad duetowi pomagać będzie bardzo mocna piątka: Guillaume van Keirsbulck, Gijs van Hoecke, Nathan van Hooydonck, Michael Schar i Jonas Koch. W Kuurne-Bruksela-Kuurne Van Hooydoncka, Van Hoecke i Schara zastąpią Josef Cerny, Patrick Bevin i Łukasz Wiśniowski.

To Top