Świat

Emanuel Buchmann wycofał się z UAE Tour

Emanuel Buchmann
Emanuel Buchmann / fot. BORA-hansgrohe

Czwarty kolarz ubiegłorocznej edycji Tour de France – Emanuel Buchmann nie jedzie już w UAE Tour. Niemiec musiał wycofać się z imprezy z powodu kraksy na trzecim etapie zmagań.

Prezentujący od startu sezonu bardzo dobrą dyspozycję 27-latek (wygrał odbywające się na Majorce Trofeo Serra de Tramuntana) skupia się w tym roku na odpowiednim przygotowaniu do “Wielkiej Pętli”, gdzie powalczyć ma o miejsce na podium klasyfikacji generalnej. Jednym z etapów budowania formy miał być UAE Tour, a dwa górskie finisze na Jebel Hafeet – pierwszym, naprawdę poważnym sprawdzianem formy.

Niestety, w trakcie wtorkowego etapu Buchmann leżał w kraksie i choć zdołał ukończyć rywalizację (zajął 87. miejsce), do czwartego odcinka zmagań już nie przystąpi. “Emanuel ma sporo siniaków i otarć. Nic poważnego się nie stało, ale on i zespół uznali, że lepszym wyjściem będzie odpoczynek przed kolejnymi występami” – poinformowało biuro prasowe BORA-hansgrohe.

Póki co nie wiadomo rzecz jasna, czy Niemiec wypełni lukę w planowanych dniach startowych jakimiś innymi startami. Kolejną pozycją w jego oficjalnym kalendarzu jest Itzulia Basque Coutry, rozpoczynający się 6 kwietnia.

To Top