Polska

Rafał Majka: “Jadę bardzo dobry wyścig”

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. Bettiniphoto / BORA-hansgrohe

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) ukończył trzeci etap UAE Tour na znakomitej, piątej pozycji. Polak na finiszu nie krył zadowolenia ze swojego występu.

“Zgred”, który w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie zawiódł jak dotąd ani razu (dwa poprzednie występy kończył na 6. i 5. miejscu w klasyfikacji generalnej) zasygnalizował we wtorek znakomitą dyspozycję, mimo czołowego wiatru “przeskakując” w pojedynkę z głównej grupy faworytów do ścigających Adama Yatesa i Tadeja Pogacara zawodników – Aleksieja Lutsenki i Davida Gaudu.

Forma kolarza z Zegartowic może cieszyć, a i on sam wydaje się być zadowolony z efektów, jakie przyniosło trzytygodniowe zgrupowanie w Sierra Nevada. “To był całkiem udany dzień” – napisał na Twitterze. Szerzej wypowiedział się w komunikacie prasowym swojej grupy.

“To był dla mnie pierwszy prawdziwy test na górskim finiszu. Myślę, że jadę bardzo dobry wyścig. Zwłaszcza w wyższych partiach finałowego podjazdu czułem się dobrze i mogłem zaatakować z grupy, w której jechałem. Teraz zrobię wszystko co w mojej mocy, by awansować na podium” – komentował.

Losy “generalki” rozstrzygną się prawdopodobnie piątego dnia zmagań, kiedy kolarze ponownie wjadą na Jebel Hafeet.

To Top