Polska

Greg van Avermaet zredukował wagę

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team / Getty

Greg van Avermaet (CCC Team) jest przekonany, że jego przygotowania do kampanii północnych klasyków przebiegły wzorowo. Dodał także, iż budując formę zdecydował się na redukcję wagi.

Niepodzielny lider polskiej ekipy zaliczył jak dotąd w tym sezonie dwa starty. W Volta a la Comunidad Valenciana i Volta ao Algarve (oba ProSeries) prezentował się z dobrej strony. Choć wartościowych wyników brakowało, łatwo wytłumaczyć to profilami tras, które nie sprzyjały specjalistom od klasyków.

“To trochę frustrujące, że nie da się pokazać pełni możliwości. W dzisiejszych czasach etapy są układane z myślą o sprinterach lub góralach. Pracuje się przez całą zimę, a potem nie ma gdzie zaprezentować wyników” – mówił GvA w rozmowie z “Het Nieuwsblad”.

Uwagę przykuła dobra postawa Belga na najtrudniejszych etapach wyścigów w Hiszpanii i Portugalii. We Wspólnocie Walenckiej, na odcinku z metą na Sierra de Bernia uciekał i dogoniony został kilka kilometrów przed szczytem. W Algarve z kolei kończył oba górskie etapy na 15. pozycji. Obok dobrej dyspozycji, za taką postawę w trudnym terenie “odpowiedzialna” jest utrata wagi.

“Jestem odrobinę szczuplejszy, niż w poprzednim sezonie” – zdradził mistrz olimpijski. Wyraził przy tym nadzieję, że weekend otwarcia kampanii północnych klasyków nie będzie zbyt chłodny, gdyż może odbić się to na jego formie.

W najbliższy weekend Van Avermaet pojedzie w obu wyścigach po bruku. 29 lutego wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, zaś dzień później – w Kuurne-Bruksela-Kuurne.

To Top