Świat

UAE Tour 2020: Ewan najlepszy na Hatta Dam!

Zawodnik Lotto-Soudal okazał się najlepszy w wymagającym sprincie prowadzącym do zapory Hatta Dam. Australijczyk został także liderem wyścigu. Czujnie pojechał także Rafała Majka i lider ekipy Bora-hansgrohe przyjechał w grupie wraz z pozostałymi faworytami.

Drugi dzień zmagań w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mógł imitować ardeńskie pagórki, ale mimo kilku hopek na trasie w walce o etapowy triumf na zaporze Hatta Dam można było spodziewać się sprinterów, ale nie można wykluczać przetasowań w klasyfikacji generalnej, bo jeśli ktoś dziś straci kilka sekund na ostatnich kilkuset metrach może pożegnać się z wysoką pozycją w całym wyścigu.

Niemal równo z sygnałem do startu ostrego na atak zdecydował się duet zawodników Vini Zabu – KTM. Leonardo Tortomasi i Veljko Stojnić dość szybko zdobyli niemal 5 minut zapasu, a po chwili uspokojenia sytuacji peleton zniwelował różnicę do około 3-4 minut i na tym poziomie utrzymywał ją przez większość etapu. W tym czasie uatrakcyjnić rozgrywkę próbowali Alexey Lutsenko (Astana) i Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), którzy “szarpali” na lotnych premiach po bonifikaty.

25 kilometrów przed metą peleton doścignął Tortomasiego. Włoch kilkadziesiąt minut jechał samotnie po tym jak Serb Stojnic został złapany przez główną grupę, a zmiana sytuacji na czele wyścigu rozpoczęła szaleńczą walkę o jak najlepszą pozycję przed finałową gonitwą pod tamę Hatta Dam.

Niecałe 10 kilometrów przed metą na atak zdecydowali się Nicola Conci (Trek-Segafredo) oraz Victor Campenaerts (NTT), a na tyłach peletonu problemy mieli m. in. Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) i nieoczekiwanie Chris Froome (Ineos). Conci i Campenaerts zyskali kilkanaście sekund przewagi, ale 3500 metrów przed metą po ich akcji nie było już śladu.

Końcówkę w najlepszej pozycji rozpoczęła Astana, ale dość szybko stawka się przetasowała i na przedzie najlepiej ustawiony był Caleb Ewan. Na ostatnich 200 metrach zaskoczyć Australijczyka próbował Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step), ale sprinter Lotto-Soudal odparł atak Irlandczyka i przed samą metą wyprzedził go nie pozostawiając wątpliwości kto jest dziś najmocniejszy.

Wyniki 2. etapu UAE Tour 2020:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top