Świat

Remco Evenepoel będzie zbijać wagę

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) w niedzielę przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve, wygrywając jazdę indywidualną na czas. Co ciekawe stwierdził, że w Portugalii… nie był w najwyższej formie, a przed kolejnymi startami planuje schudnąć.

20-latek prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął już po drugim dniu zmagań, wygrywając górski etap z metą na Alto da Foia. W trakcie kolejnych odcinków z powodzeniem bronił koszulki lidera (choć w sobotę, na Malhao nie przyszło mu to łatwo), a miejsce w szeregu pokazał przeciwnikom na „czasówce”, pokonując o 10 sekund mistrza świata, Rohana Dennisa (Team Ineos).

Tak przekonujące zwycięstwo, w połączeniu z faktem, iż wcześniej Evenepoel okazał się najlepszy podczas Vuelta a San Juan musi budzić uznanie. On sam jednak podchodzi do sprawy ze spokojem, bo, jak stwierdził… nie jest jeszcze w najwyższej formie. „Nauczyłem się, by nie budować szczytu dyspozycji zbyt wcześnie” – stwierdził w rozmowie z „Wielerflits”, dodając przy tym, że przed kolejnymi startami musi… schudnąć.

„Przed startem Tirreno-Adriatico chciałbym zgubić jeden kilogram. Do czasu Giro d’Italia – dwa” – zdradził. „Wyścig Dwóch Mórz” wymienił nieprzypadkowo, bo to właśnie ta impreza będzie jego kolejnym w tym sezonie celem. Po jego zakończeniu uda się na zgrupowanie wysokogórskie, by odpowiednio przygotować się do klasyków Tryptyku Ardeńskiego i Giro d’Italia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top