Świat

Volta ao Algarve 2020: Remco “Kanibal” Evenepoel znów najlepszy

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną Volta ao Algarve. W końcówce skompromitowali się organizatorzy imprezy, kompletnie gubiąc się w pomiarze czasu.

Pagórkowata próba, kończąca zmagania w Portugalii liczyła 20 kilometrów i kryła w sobie dwie “pułapki” w postaci krótkich, sztywnych podjazdów. Za faworytów uchodzili Rohan Dennis (Team Ineos) i Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step). 20-latek musiał jednak z uwagą patrzeć na to, co na trasie wyczyniał Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe), który w takim terenie również nie był bez szans.

źr. La Flamme Rouge

Dennis pokonał trasę w 24 minuty i 17 sekund i wygodnie rozsiadł się w fotelu lidera. Jego rezultatu nie zdołał nawiązać Michał Kwiatkowski (Team Ineos), który wpadł na metę z wynikiem 24:46.

Rywalom miejsce w szeregu pokazał jednak Remco Evenepoel. Młokos wpadł na finisz z najlepszym wynikiem i zapewnił sobie jednocześnie triumf w klasyfikacji generalnej imprezy.

Ostatecznie (według wyników dostarczonych przez organizatora z kilkunastominutowym opóźnieniem) Belg wyprzedził drugiego Dennisa o 10 sekund. Podium uzupełnił Stefan Kung (Groupama – FDJ), gorszy od zwycięzcy o 19 sekund.

Michał Kwiatkowski zajął 6. miejsce. Simon Geschke (CCC Team), któremu w pewnym momencie przypisano najlepszy czas ostatecznie finiszował z 15. wynikiem.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top