Świat

Vincenzo Nibali: “Remco Evenepoel będzie w trakcie Giro d’Italia pełnoprawnym rywalem”

To, jaką rolę odegra podczas tegorocznego Giro d’Italia Remco Evenepoel pozostaje przedmiotem żywych dyskusji kolarskich ekspertów. Wątpliwości nie ma za to Vincenzo Nibali – według niego 19-latek będzie realnym konkurentem w walce o klasyfikację generalną.

Belg od początku swojej kolarskiej kariery łamie wszelkie bariery. Tak było też w jego premierowym sezonie na szczeblu World Touru. W 2019 roku w barwach Deceuninck – Quick Step wygrał m.in. Classica San Sebastian, sięgnął po mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata.

Początek 2020 roku zwiastuje kolejny progres fenomenalnego młokosa. Wygrał on Vuelta a San Juan (2.1) wręcz deklasując przeciwników na etapie jazdy indywidualnej na czas. W czwartek dokonał kolejnej, przełomowej rzeczy – po raz pierwszy w karierze wygrał etap wyścigu kończący się podjazdem. Dynamika, jaką zaprezentował drugiego dnia zmagań w Volta ao Algarve była wręcz niesamowita.

Jeszcze przed startem tej portugalskiej imprezy Evenepoel uznawany był przez bukmacherów za jednego z pięciu głównych faworytów zbliżającego się Giro d’Italia. Wśród ekspertów zdania na ten temat są podzielone, lecz kolarski stary lis, Vincenzo Nibali dobrze wie, że na młokosa trzeba będzie uważać.

“Jego zwycięstwo na czwartkowym etapie pokazuje, że to niezwykły talent. Jeżeli jest w stanie robić takie rzeczy w wieku 20 lat…” – mówił “Rekin z Mesyny”, cytowany przez “Wielerflits”.

“Myślę, że w trakcie Giro d’Italia będzie pełnoprawnym rywalem. Jedynym, co działa na jego niekorzyść jest młody wiek. Czy zdoła przetrwać trudy trzytygodniowego ścigania? W teorii zawodnicy tacy jak on potrzebują czasu. W jego przypadku zaczynam w to jednak powątpiewać” – dodał.

Evenepoel ma szansę, by stać się najmłodszym w historii triumfatorem Corsa Rosa. Jak dotąd tytuł ten dzierży sam Fausto Coppi, który wygrał w 1940 roku, mając dokładnie 20 lat i 158 dni. Remco 31 maja (dzień zakończenia tegorocznej edycji) będzie mieć dokładnie o 31 dni mniej

Biorąc pod uwagę, iż zaplanował już rekonesans najważniejszej z trzech “czasówek” można uznać, że na poważnie rozważa walkę “na pełnym dystansie”.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top