Świat

Tour du Haut Var 2020: Julien Bernard wygrał finałowy etap, Nairo Quintana najlepszy w “generalce”

Nairo Quintana

Julien Bernard (Trek-Segafredo) wygrał finałowy etap Tour du Haut Var. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Nairo Quintana (Arkea-Samsic), który notuje piorunujące otwarcie sezonu.

Trzeci dzień zmagań przyniósł kolejny trudny odcinek, zakończony wymagającym podjazdem na Mont Faron (5,7 km, 8,4%). Po raz kolejny faworytem był Nairo Quintana, któremu szyki pokrzyżować chciał jednak (przynajmniej na etapie) Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

źr. La Flamme Rouge

Dość niespodziewanie, o etapowy skalp walczyli w niedzielę uciekinierzy. Najlepszy z nich okazał się Julien Bernard (Trek-Segafredo), który zaatakował na premii 3. kategorii i obronił wypracowany zapas na ostatnim podjeździe. Drugi na metę wjechał Nans Peters (AG2R La Mondiale), który stracił trzy sekundy. Podium uzupełnił Lars van den Berg (Groupama – FDJ, +43s).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Triumf bardzo pewnie obronił Nairo Quintana, dla którego to już drugi wygrany wyścig etapowy w tym sezonie. Na niedzielnym etapie zajął siódme miejsce.