Świat

Volta ao Algarve 2020: Miguel Angel Lopez wygrał czwarty etap

Miguel Angel Lopez (Astana) wygrał czwarty etap Volta ao Algarve. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

Odcinek kończący się doskonale znaną zawodnikom, krótką, acz sztywną wspinaczką na Alto do Malhao (2,6 km, 9,4%) był dla typowych “górali” ostatnią szansą za zgubienie lidera – Remco Evenepoela (Deceuninck – Quick Step) i wypracowanie nad nim jakiejkolwiek przewagi przed jazdą indywidualną na czas, której 20-latek był faworytem.

źr. La Flamme Rouge

Naprawdę ciekawie zaczęło dziać się nieco ponad 20 kilometrów przed finiszem, na pierwszym podjeździe pod Malhao. Z peletonu zaatakował tam Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo), który jednak nie zdołał na dobre oderwać się od grupki. W międzyczasie wchłonięty został najwytrwalszy, ostatni uciekinier, Joao Rodrigues (FC Porto).

Kolejne kilometry to ciągłe próby ataków, które starała się trzymać w ryzach ekipa lidera. Wysoko, tuż za kolarzami Deceuninck – Quick Step jechał Michał Kwiatkowski. Tempo było bardzo wysokie, więc grupa coraz bardziej topniała. Przed finałem na Malhao nikt oderwać się nie zdołał.

Michał Kwiatkowski odpadł od czołówki tuż na początku wspinaczki. Kilometr przed metą rywali “sprawdził” szarpnięciem Amaro Antunes (FC Porto), za którym błyskawicznie ustawił się Evenepoel. Po chwili “poprawił” Miguel Angel Lopez (Astana), a po nim – Dan Martin (Israel Start Up Nation). Tempo z ataku na atak rosło, ale nikt nie odjeżdżał.

500 metrów od mety ponownie ruszył Lopes, który odjechał podążającym za nim rywalom. Gonić go próbował Martin, lecz Kolumbijczyk miał sytuację pod kontrolą. Ostatecznie to on zwyciężył. Drugi był Irlandczyk, a trzeci – Evenepoel, który pozostał liderem wyścigu.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top