Świat

Tour du Haut Var 2020: Nairo Quintana znów dominuje

Nairo Quintana
Nairo Quintana

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) okazał się najlepszy na drugim etapie Tour du Haut Var 2020. Kolumbijczyk linię mety przeciął samotnie, z przewagą aż 40 sekund nad grupą faworytów.

Drugiego dnia rywalizacji we Francji skala trudności w znaczący sposób rosła. Kolarze do pokonania mieli 175 kilometrów w wymagającym terenie, a finisz ulokowany był na szczycie liczącego 4,6 km podjazdu o średnim nachyleniu 6,3%. Faworytami byli górale – Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) i Nairo Quintana (Arkea-Samsic), a polscy fani liczyć mogli na dobry występ kolarzy CCC: Fausto Masnady oraz Attili Valtera.

źr. La Flamme Rouge

Nim główne role zaczęli odgrywać faworyci etapu, swoje pięć minut mieli uciekinierzy, których oderwało się ośmiu. Wśród nich był Georg Zimmermann (CCC Team). Grupka wchłonięta została niespełna 20 kilometrów przed metą.

Zgodnie z przewidywaniami, wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim podjeździe. 3 kilometry przed metą zaatakował Quintana, a ruszył za nim tylko Pinot, który jednak nie był w stanie dotrzymać kroku latającemu Kolumbijczykowi i wrócił do grupki faworytów.

Ostatecznie filigranowy “góral” przeciął linię mety samotnie, ciesząc się z kolejnego, po tym na stokach Mont Ventoux przed tygodniem, efektownego zwycięstwa. 40 sekund za nim na metę wjechali pozostali faworyci, a piąty był Masnada. W tej samej grupce pojawił się Attila Valter.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top